wtorek, 25 sierpnia 2015

Klatkowiec: fotograficznie o kamienicach w Polsce. Toruń


Wydaje Ci się, że znasz Toruń? Myślisz, że kamienice to nic ciekawego? Zapraszamy na spotkanie poświęcone ukrytym dla oka wnętrzom toruńskich kamienic z autorem bloga Klatkowiec (http://klatkowiec.blogspot.com/). 

Pomysł projektu "Klatkowiec" powstał w 2006 roku podczas podróży autora do Ostrowa Wielkopolskiego. Od tego czasu Klatkowiec wędruje po Polsce trzech zaborów, dokumentuje piękno wnętrz kamienic, a od 2014 roku publikuje na blogu gromadzącym coraz szerszą publiczność.


Maciej Sobczyk sam o sobie: „Klatkowiec to zwierz taki jak kot dachowiec - chadzający własnymi ścieżkami i pokazujący podglądaczom własnymi szklanymi oczami kamienice i ich wnętrza, które są bogactwem - jednak niedocenianym i czasami trudną historią”


30 maja 2015 o godzinie 18.00 w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu

Organizator: 
Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Toruniu przy współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu

Podsumowanie:
Skończył się nasz weekend z Klatkowcem. W sobotę przed 18tą do CSW dążyły tłumy. Biorąc pod uwagę kilkanaście konkurencyjnych imprez w mieście, to wypełnienie sali po brzegi oraz długie dyskusje w kuluarach po spotkaniu z naszym gościem, są ogromnym sukcesem. Nie ma co się dziwić - postać autora i jego pasja jest wyjątkowa. Zaszczycił nas swoją obecnością profesor Jan Tajchman, który podzielił się również swoimi uwagami do wystąpienia. Na zakończenie spotkania rozlosowaliśmy plakaty ze zdjęć przygotowanych przez Klatkowca oraz spełniliśmy jego małe marzenie - otrzymał książkę "Secesja w województwie kujawsko-pomorskim". W niedzielę zaś niewielka grupa członków Towarzystwa ruszyła na fotograficzne łowy na Starówkę i Bydgoskie Przedmieście wraz z naszym gościem.

artykuły tutaj i tutaj

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza