wtorek, 25 sierpnia 2015

ŚWIĘTO BYDGOSKIEGO i myŚwięto Bydgoskiego Przedmieścia - Modernistyczny spacer w stylu retro

Spacer po Bydgoskim Przedmieściu śladami modernistycznej architektury lat międzywojennych. Spacer prowadził przedwojenny architekt, w którego rolę wcielił się Michał Pszczółkowski, autor książki "Toruńska architektura XX wieku". Wydarzenie adresowane było do wszystkich zainteresowanych. Odwiedziło nas więcej postaci z dwudziestolecia międzywojennego, a nawet - jeden z dziewiętnastowiecznych toruńskich deweloperów. 
Naszych bohaterów ubierał Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu.


strona wydarzenia z fantastycznymi zdjęciami tutaj


Święto Bydgoskiego Przedmieścia - Warsztaty wyobraźni - prusko-murowe kolorowanki.

Zapraszamy dzieci, rodziców, dorosłych, babcie, dziadków do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych, a właściwie - warsztatach z wyobraźni. Wyobraźmy sobie, że "stare rudery" Bydgoskiego Przedmieścia właśnie zbudowano, są piękne i nowe. A może bajecznie kolorowe? A może toną w kwiatach i zieleni? A może przed którąś pasie się krówka? A może...?

Przygotowaliśmy specjalnie dla Was wielkoformatowe i mniejsze kolorowanki na podstawie planów archiwalnych z zasobu Archiwum Państwowego w Toruniu, materiały plastyczne, zaangażowanych prowadzących i kącik na snucie opowieści o przeszłości Bydgoskiego Przedmieścia oraz odpoczynek (coś do picia i coś słodkiego). Będziemy na trawniku przed Zofijówką (Bydgoska 26). 
Zaczynamy o 12.00 premierą "Kolorowanek" Kamila Snochowskiego znanego również jako Literołap. Na podstawie planów archiwalnych autor dokonał rekonstrukcji barwnej kilku nieistniejących budynków Bydgoskiego. Wyniki są zaskakujące! Zapraszamy serdecznie!
Pracować będziemy do upadłego - do wyczerpania materiałów :) Jesteśmy przygotowani na trzy (lub więcej) godziny intensywnego rysowania. Z prac powstanie tymczasowa galeria na płocie.

Prace przygotowawcze, czyli sprzątanie terenu przed Zofijówką na jutrzejsze nasze spotkanie z wyobraźni prusko-murowej.

strona wydarzenia z fantastycznymi zdjęciami tutaj

artykuły tutaj i tutaj

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza