wtorek, 25 sierpnia 2015

Maraton zwiedzania zabytków OTWIERAMY NIEZNANEZ okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Toruniu zaprasza na MARATON ZWIEDZANIA ZABYTKÓW „OTWIERAMY NIEZNANE”, 18 kwietnia 2015.

9.00- zbiórka ul. Bawarczyków/Legionów – „Dawny cmentarz Bawarczyków i jego tajemnica” (Szymon Spandowski)
10.00 – Cmentarz Garnizonowy, ul. Grudziądzka – „Nagrobek z otwartymi drzwiami i inne ciekawostki wojskowej nekropolii” (Anna Zglińska)
11.30 – Katedra św. Janów, ul. Żeglarska – „Śladem tego, czego (prawie) nie ma w katedrze. Historia zamknięta w ołtarzach” (Katarzyna Kluczwajd)
13.00 – 14.00 – przerwa
14.00 – 15.30 – zbiórka przy katedrze św. Janów, ul. Żeglarska – „Otwórzmy drzwi historii - toruńska Twierdza Poligonalna” (Adam Kowalkowski)


Dlaczego warto?
POKAŻEMY materiały niedostępne i niepublikowane wcześniej.
PRZEKAŻEMY informacje, których nie ma w książkach i w sieci.
ROZLOSUJEMY wśród zwiedzających książki o zabytkach Torunia 
i okolicy.

strona wydarzenia tutaj
artykuł tutaj

Podsumowanie:
Gratulujemy Pani Halinie Bartczak przejścia niemal całego maratonu. Brak kilku ostatnich metrów nadal czyni Panią zwyciężczynią! Rozdaliśmy nagrody książkowe w pakietach i solo, zapaliliśmy znicze nad szczątkami Bawarczyków, odnaleźliśmy "toruńskiego psa powązkowskiego", dowiedzieliśmy się co znajduje się za jednym z katedralnych ołtarzy, byliśmy na wystawie "Twierdza Toruń" w Archiwum Państwowym w Toruniu (dziękujemy za możliwość zwiedzania pracownikom i dyrekcji), ukradliśmy kilkoro zwiedzających wystawę, zrobiliśmy retro-zdjęcie pamiątkowe przy murze. Dziękujemy serdecznie uczestnikom, a w szczególności tym, którzy podczas zwiedzania zaangażowali się i dopowiadali przewodnikom, zadawali trudne pytania i angażowali nie tylko swoje nogi do działania.

GALERIA


 


Wzór do pozowania - ze zbioru szklanych negatywów z Podgórza. Przechowywane w BG UMK, i na tym samym tle ci, którzy dotrwali do końca. 
Fot. P. Kożurno

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza